TJ Sokol Dětenice vs TJ Sokol Jičíněves

Datum a čas konání: 27.4.2024 13:45
Místo: Dětenice

Udržení prvního místa v soutěži TJ Sokol Jičíněves - TJ Sokol Libuň 4:2 (2:2)

V předposledním kole jsme na domací půdě potvrdili roli favorita a zápas dotáhli do vítězného konce. Tentokrát jsme do zápasu nastoupili lépe než v předchozích, ale bohužel soupeř byl houževnatý a výsledek v první půlce stačil otočit a my ještě do poločasu srovnali.

Od první minuty jsme měli dostatek příležitostí a soupeře zatlačili. Výsledkem bylo zahrávání několika rohových kopů za sebou z jedné i druhé strany a v 9.minutě po zahrání rohového kopu na malé vápno se prosadil Jarda Šebek hlavou 1:0. Po vstřeleném gólu jsme začali dělat zbytečné chyby již na středu hřiště a v obraně, začali hrát hru nesmyslně vzduchem a soupeř toho dokonale využil, kdy nejprve ve 22.minutě srovnal na 1:1 a ihned ve 25.minutě otočil výsledek po pohledné akci na 1:2.

Naštěstí se nám ve 32.minutě povedla velmi hezká akce po zemi po kombinaci Vráti Nasikovského, Pavla Zedka, Romana Angelova a Kuby Geršla, kdy šel míč na jeden dotek ze středu hřiště až na malé vápno, kde Vráťa si ze středu hřiště seběhl pro přihrávku z levé stany a nekrytý srovnal na 2:2.

Po změně stran jsme ve 48.minutě opět zahrávali několik rohů a opět jsme z nich hrozili a znovu se nám jeden roh povedl a po sklepnutí Martina Pankráce dal hlavou rozdílový gól Pavel Zedek a tím protrhl konečně jarní smůlu 3:2.

Pak jsme zbytečně zalezli na vlastní půlku a soupeř měl několik akcí, kdy mohl i srovnat v tu dobu již na mokrém terénu po krátkém dešti.

Ale v 78.minutě přišla chvíle našeho nejlepšího střelce celé sezóny a celé soutěže Petra Mušky a stanovil konečný výsledek zápasu na 4:2.

Oslavy titulu v soutěži jsme museli odložit na příští utkání, poněvadž tým Robous získal po penaltách 2 body do tabulky a tím si stále držíme na prvním místě nepatrný náskok, ale ne ještě definitivně rozhodující.

Rozhodnutí, kdo získá titul v soutěži padne příští zápas, který hrajeme v Žereticích v sobotu 16.6.2018 od 14hod. a kam zveme všechny naše skvělé fanoušky, kterým patří velký dík a doufáme, že se jim odvděčíme výhrou i v posledním zápase a pak budou moct propuknout společné oslavy.

Pro fanoušky a hráče máme připravený speciální odvoz na zápas do Žeretic:).