Příští zápas

TJ TK Žlunice vs TJ Sokol Jičíněves

Datum a čas konání: 27.4.2019 17:00
Místo: Žlunice

Zasloužené vítězství v prvním jarním kole OP mužů TJ Sokol Jičíněves - Sokol Milíčeves 4:2 (1:1)

Branky : 2 x Muška, Zedek - pen., Pankrác M.

Sestava :   Kateřiňák   -  Šebek, Špicar, Vlasatý, Geršl   -  Jantač, Zedek, Pankrác J., Angelov  -  Pankrác M., Muška

Střídání :  27´  Nasikovský  místo  Geršla

49´  Picek   místo  Vlasatého

80´  Janeka  místo  Jantače

87´  Tměj   místo   Mušky

Připraven ještě Vojtíšek

Hodnocení trenéra Romana Horny:  v prvním mistrovském utkání jarní části jsme v derby přivítali Milíčeves. Věděli jsme, že to od počátku bude důrazný zápas z obou stran a na to jsme se připravili. Vstoupili jsme do zápasu aktivně a měli hru pod kontrolou.

Ve 12 minutě se parádně trefil Petr Muška a poslal náš tým do zaslouženého vedení. Měli jsme i další možnosti, kdy zejména střela Pavla Zedka, kterou perfektně vytáhl hostující brankář měla gólové parametry. Bohužel jak to tak bývá nedáš dostaneš.

Z ojedinělého protiútoku jsme dostali vyrovnávací branku a zbylých 23 minut první půle byli aktivnější hosté. Nám chyběl pohyb, důraz a kombinace. Bohužel v tuto dobu jsme museli již střídat, kdy byl zraněn Kuba Geršl na jehož místo přišel Vráťa Nasikovský.

S poločasovým výsledkem 1 : 1 jsme nemohli být spokojeni a tak jsme si v kabině zopakovali jak to chceme a budeme hrát a to pomohlo.

Vstoupili jsme do druhé půle aktivně a důrazně. Ve hře se objevilo velké množství osobních soubojů a kontaktů mnohdy na hranici, ale vždy vycházející z bojovného ducha obou týmů.  V 60 minutě se nám podařilo vstřelit druhou branku Petrem Muškou a vedení 2 : 1 bylo zaslouženou odměnou za naší aktivitu.

Když pak v 72 minutě přidal Pavel Zedek z penalty po faulu na Pankráce M. třetí branku, vypadalo to velice nadějně pro náš tým. Bohužel  tři minuty na to měli výhodu penalty i hosté a Kuba Roman se z této značky neplete. Snížení na 3 : 2 v nás vyvolalo ještě větší chuť potvrdit vedení. To se povedlo.

V 86 minutě, kdy po individuální akci se prosadil svojí neutuchající bojovností Martin Pankrác a rozhodl tak definitivně o zisku tří bodů.

Musím na závěr konstatovat, že zápas se odvíjel přesně tak jak jsem očekával. Milíčeves je kvalitní a důrazný soupeř a to se potvrdilo. Naši kluci přistoupili k zápasu zodpovědně, bojovně a výhru jsme si zasloužili. Celému týmu děkuji.

Mrzí nás jen zranění Kuby Geršla a Jirky Vlasatého, která snad se podaří v nejbližších týdnech vyléčit.

Děkuji i divákům, kteří nás podpořili a věřím, že podporovat budou i nadále.

Musím zde i pochválit trojici rozhodčích, kdy zejména hlavní sudí udržel otěže zápasu pevně v rukách a byl mnohdy nad věcí.

Další zápas OP sehrajeme venku s týmem Hořic B, v sobotu 13.4. od 17hod.