TJ Sokol Jičíněves vs TJ Sokol Libáň

Datum a čas konání: 25.5.2019 17:00
Místo: Jičíněves

Třetí prohra v řadě TJ Sokol Jičíněves - TJ Sokol Stará Paka 2:6 (2:4)

V 18.kole OP mužů jsme přivítali na svém dobře připraveném hřišti silný tým TJ Sokol Stará Paka. Díky velké marodce a absenci v základu (Káča, Šéba, Pídě, Vráťa, Mušák) a doplněných čerstvě po zraněních Pican a Tom Zeďour jsme museli v sestavě velmi improvizovat a lepit chybějící hráče.

Do brány se postavil Martin Doleček a v obranné řadě se objevil hrající tréňa Roman Horna (výborný výkon na svůj věk). Na předstopera se posunul Roman Angelov a pouze krajní beci zůstali jako obvykle Petr Špicar a Jakub Geršl. Záloha ve středu byla stejná Pavel Zedek a Jakub Pankrác a na krajní záloze se objevili Michal Jantač a z druhé strany Jéňa Kohout, který měl v nohách již zápas za kadety (bohužel se při rozcvičování zranil Tom Zedek). Vsadili jsme na útočné duo Martin Pankrác a ve zlepšující se formě Ondra Janeka.

Bohužel už ve druhé minutě soupeř odskočil na 0:1 po hrubé chybě. Hra byla celkem vyrovnaná a ve 22.minutě nádhernou ranou přes golmana srovnal Pavel Zedek 1:1. Jenže za dvě minuty jsme inkasovali podruhé po střele z dálky, kdy míč zaplachtil před Dolisem 1:2. Ve 28.minutě to byl již dokonce 1:3. Ale zbraně jsme nesložili a bojovali dál a ve 33.minutě po zatažení po levé straně Jéňa Kohout našel krásnou křižnou přihrávkou nehlídaného snajpra Ondru Janeku a bylo to opět jen o jeden gól 2:3. Jenže znovu soupeř odskočil do poločasu o dva góly a ve 35.minutě to bylo 2:4. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin, poněvadž v prvním poločase jsme ještě nevužili dvě obrovské šance, na začátku Ondra Janeka šel sám na golmana a ke konci poločasu Roman Angelov z malého vápna netrefil odkrytou branku.

V druhé půli jsme bojovali dál a chtěli ještě výsledek zdramatizovat, otevřeli jsme více hru a přišli šance, po pravé straně šlo hodně útočných výpadů výborně hrajícího Petra Špicara. Jenže otevřené hry využil soupeř a v 77.minutě a následně v 79.minutě rozhodl o výsledku zápasu a odskočil až na 2:6. A navíc nám neuznal rozhodčí gól po zahrávání standardní situace z velkého vápna a pěkně sehraného signálu.

Určitě se v tomto zápase dá pochválit velké bojovnost všech a takto je nutné pokračovat v dalších důležitých zápasech, které nás čekají. A to již hned další víkend v neděli 12.5. od 17hod v Železnici B. A pak nás čeká domací dvojzápas Robousy, Libáň a to se již bude rozhodovat a bude důležitý každý bod.

Jako vždy pochvala a poděkování fanouškům, kteří i za nepříznivého počasí a deště dokázali dělat skvělou atmosféru.