TJ Sokol Jičíněves vs SK Miletín B

Datum a čas konání: 20.4.2024 17:00
Místo: Jičíněves

První kolo Poháru OFS se povedlo a slavíme postup

Konečně jsme se po dlouhé době dočkali soutěžního utkání. V prvním kole Poháru OFS jsme sehráli zápas s Kopidlnským béčkem a jak bývá zvykem, s tímto soupeřem jsou zápasy vyhrocené a hodně hráčů na obou stranách nemusí hledat motivaci k vítězství.

Od první minuty jsme dodržovali kombinační hru, kterou jsme trénovali po celou dobu jarní a letní přípravy. Ale soupeř nám úplně zadarmo nic nedával, urputně bránil, ale domácí jsme zatlačili a v 17.minutě si po narážečce došel do vápna pro penaltu Martin Pankrác a osvědčený exekutor penalt Petr Špicar se nemýlil 0:1. Už za deset minut to bylo 0:2, kdy se prosadil náš nejlepší střelec přípravy David Petr, který právě přišel z Kopidlna. Pak přišla naše slabší chvilka, kdy domácí kopali dvě penalty v rozmezí šesti minut, naštěstí proměnili jen tu první a druhou lapil náš golman Hynek Odzgan (1:2). A jak se říká nedáš dostaneš, ve 38.minutě po chytře rozehraném rohovém kopu Vojty Mlejnka, centroval do vápna Jéňa Kohout, od břevna se odrazil míč na malé vápno, kde zůstal osamocen Roman Angelov a zvýšil na 1:3. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Ve druhém poločase jsme chtěli rychle skóre zvýšit a hru ještě více uklidnit a to se povedlo. Ve 49.minutě se Kuba Geršl prosadil ve vápně a přízemní střelou k tyči zvýšil na 1:4. Pak byla taková klidnější gólová pasáž, kde se spíše na hřišti jiskřilo tvrdšími zákroky a rozhodčí musel i žlutou kartu vytáhnout. A tak v 67.minutě soupeř nečekanou akcí, kterou jsme nestačili zastavit už v zárodku ve střední záloze, snížil na 2:4. Nicméně si poslední slovo vzal náš benjamínek v sestavě Michal Míšek a drze prošel obranou a stanovil v 87.minutě konečný výsledek 2:5.

Předvedli jsme slušný výkon a hru, na kterou se z pohledu fanouška určitě dalo koukat. Ale teprve ostrý start nás čeká další víkend a to v neděli 23/8 od 14hod, kdy startujeme 1.kolo okresního přeboru a hned na úvod zajíždíme k nováčkovi přeboru z Valdic. Hraje se na hřišti v Lomnici nad Popelkou a čeká nás houževnatý soupeř, který bude určitě chtít hrát o přední místa okresního přeboru.

A tak očekáváme obrovskou podporu fanoušků, kde můžeme znovu potvrdit vše, co jsme stačili natrénovat během dlouhé přípravy:).