TJ Sokol Jičíněves.. vs Sokol Vítězná

Datum a čas konání: 20.4.2024 14:00
Místo: Jičíněves

První bod z venkovního zápasu

Už před začátkem sezóny jsme věděli, že první zápasy pro nás budou náročné z hlediska účasti hráčů, což se první zápas potvrdilo. Do Hostinného jsme zajížděli za úmorného vedra s 9 hráči, ale odhodláním vyhrát. Našemu počtu jsme přizpůsobili taktiku, rozestavení i herní prostory, ve kterých jsme chtěli hrát. Vše samozřejmě za velmi fyzicky náročné hry, kterou kluci museli hodně kousat.

Od úvodní minuty se nám podařilo splnit vše, co jsme chtěli a odměnou nám bylo několik šancí, kdy šel sám na brankáře nejdříve M. Míšek a následně D. Berko. Ovšem ve 27. minutě se soupeř prosadil po akci z levé strany a našeho následného malého důrazu ve velkém vápně. Dále soupeř převzal iniciativu a vstřelit druhou branku, ale my jsme po perfektním protiútoku, kde se M. Mlejnek z pozice stopera dostal do úniku sám na brankáře a jeho zakončení bylo bezchybné - 1:1 (až na to, že jsi myslel, že je v offsidu a trochu se na vápně zasekl). Soupeř se následně snažil dobývat náš obranný val, ale měl zásadní problémy s pohybem našich hráčů a pevnou obranou ve spolupráci s naším brankářem. Ve 45. minutě M. Míšek obral soupeře o míč a perfektní průnikovou přihrávkou vyslal do šance P. Krejčíka, který se dostal přes obránce na roh malého vápna, který z úhlu brankáře neprostřelil. Na penaltě mu přitom dobíhal volný D. Berko, který by pouze míč doklepl do prázdné branky.

Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení a taktiku, tak aby jsme reagovali na soupeře a snažili se být ke konci zápasu dominantnější. Druhý poločas se nesl ve znamení prvního, kdy se soupeři podařilo po jednoduché kombinační akci překonat naší obranu a my jsme následně zahodili několik šancí, kdy například M. Míšek trestuhodně netrefil naprosto prázdnou bránu. Nejhorší moment v zápasu přišel v 70. minutě, kdy po soupeřově odvráceném rohu dopadli dva hráči M. Mlejnkovi pod koleno a podzimní část sezóny pro něj skončila. Od té doby jsme na hřišti hráli v sedmi hráčích, ale i tak se nám podařilo soupeři vstřelit branku zásluhou L. Korého, kterému přihrál L. Němčanský. Do konce zápasu jsme my i soupeř měli několik šancí. Především náš samostatný únik v poslední minutě, kdy D. Berko nepřehodil hostujícího brankáře tváří v tvář, nás stála dva body. Zápas tedy skončil 2:2, kdy jsme v následujícím penaltovém rozstřelu jeden pokus neproměnili a soupeř si připsal bod z penaltového rozstřelu.

Nám se nevedlo v zápase při zakončení a to neskutečně, jelikož kdybychom proměnili všechny samostatné nájezdy, výsledek by byl jiný, ale to je kdyby. Další černou tečkou je zranění Matěje Mlejnka, který nám vypadl do konce podzimu a musí začít individuálně pracovat na návratu nebo by to byl jeho poslední zápas v kariéře. Soupeři děkujeme za zápas a zprostředkování rychlého převozu ZS Matěje do nemocnice.

Všechny kluky chválíme za perfektní taktický výkon na hranici fyzických možností s velkým sebeobjevováním.